Başlangıç > Uncategorized > Yeni Facebook Promosyon Klavuzu

Yeni Facebook Promosyon Klavuzu

Yeni Facebook Promosyon Klavuzu

1- Yorumlar:

Marka diyelim yeni bir ürün piyasaya sürecek. Facebook’ta ürünün fotosunu paylaşır kullanıcılardan yorumlarıyla feedback alır. Bu yorum yapan kişiler arasından istediği kişiye ödül verebilir. Bu sayede markalar yeni piyasaya sürecekleri ürünleriyle ilgili kamuoyu araştırması yaparken aynı zamanda Facebook comment sayısını arttırabilirler.

2- Likelar

Hazırlanan post’a çok sayıda like alabilmek için bu tarz bir yarışma düzenlenebilir. Bu tarz yarışma konseptinde mümkün olduğu kadar basit (evet yada hayır sorusu) sorulması kullanıcının düşünmeden like’a tıklaması için yeterli olacaktır. Örneğin; Kimler Galatasaray şampiyonlar ligi maçını dört gözle bekliyor? “Ben!” diyorsan beğen Sneijder imzalı formayı kap!
Bu tarz bir timeline yarışmasında asıl güzel olan like’a tıklayan kişilerin datalarını alıyor olabilmemiz. Ancak bunun için üçüncü parti bir programa ihtiyaç duyuluyor anladığım kadarıyla. (e.g., ShortStack’s new Comment/Like Importer feature) Bu şekilde Custom Audience reklamı için daha çok data toplanabilir.

3- Yorum ve Like

Örneğin Bridgestone kış lastiklerinde bir indirim yapacak bu indirimi açıklayan bir post yayınlayıp kullanıcılardan bu postu beğenip yorum yapmalarını ister ödül olarak da hediye çeki verebilir. Bu sadık Facebook funlarını mağazaya çekmek için iyi bir yöntem olabilir.

4- Değerli Datayı Topla

Mail toplamak için postta bir app linkine yönlendirerek iyi bir ödül karşılığında kullanıcıların form doldurması sağlanabilir. Katıldıkça ödül alma şanslarını arttırabilirler.

5- Yarışma için Paylaşımı, Yorumları ve Page Like’ı Arttırmak İçin Teşvik Et

En sık sorulardan biri: “Marka Facebook sayfası funları yapılan yarışma, çekiliş veya hediyeleri profillerinde paylaşabilecekler mi?” Bu sorunun cevabı hayırmış. Facebook’un yeni promosyon kurallarına göre like ve yoruma izin veriliyor ancak marka sayfalarında kullanıcılara ödül karşılığı yarışmayı sayfasında paylaşması istenemiyor. Bunun çözümü paylaşma özelliğine sahip bir app.

Facebook kullanıcıların yarışmalara giriş yapabilmek için sayfayı beğenmeyi şart koşmasına izin vermiyor. Bu durumda sayfa fanı olmayanlar da yarışmalara katılabilecekler. Sayfanın Fun sayısını arttırmak için yapılabilecek şey ise Fun-Gated app kullanmak.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: